Dom

Wysokiej jakości płytki do nowoczesnych wnętrz

Posted by Redakcja

Wybierając płytki ceramiczne do naszego domu warto zwrócić uwagę, iż mogą one być produkowane w różny sposób, przykładowo mogą być one formowane na sucho w specjalnych matrycach a następnie prasowane pod dużym ciśnieniem, można także znaleźć płytki odlewane czy też płytki ze specjalnej masy plastycznej, które wykonuje się na prasach pasmowych. Oczywiście będziemy chcieli wybrać płytki najbardziej odporne, takie które nie zmieniają koloru przez lata, będą nam dobrze służyły zarówno w łazience czy też w kuchni.

Czym różnią się płytki podłogowe od ściennych?

Z pewnością glazura dobrze sprawdzi się w przypadku ścian, są to płytki dość cienkie, najczęściej są one szkliwione, w tym przypadku możemy wybierać spośród wielu wzorów oraz kolorów. Możemy wybrać także różne rozmiary, od bardzo małych płytek po duże płyty, które będą posiadały wymiary przykładowo 40 x 80 cm. Oczywiście warto zwrócić uwagę na szerokość naszej ściany, tak aby jak najmniej docinać z ostatniej płytki. Wówczas będziemy mogli uzyskać bardzo ciekawy efekt, nasza kuchnia czy też łazienka dużo zyska na wyglądzie.

W przypadku podłogi najlepiej sprawdzi się gres szkliwiony, jest on bardzo wytrzymałym materiałem, są to dodatkowo dość grube płyty, które mogą posiadać wysokość 1 cm. Dzięki temu są bardzo odporne, w procesie produkcji wykorzystywany są skały, piasek kwarcowy, wypalane są w temperaturze 1300 stopni Celsjusza, zatem otrzymujemy produkt bardzo odporny. Oczywiście zwykły gres jest podatny na wilgoć, dlatego w przypadku płytek podłogowych wybieramy gres szkliwiony. Innym materiałem może być terakota, doskonale sprawdzi się na zewnątrz, możemy oczywiście zastosować ją także w naszej łazience.

Dostępne są płytki o płaskiej strukturze jak również płytki, które mogą posiadać wzory wypukłe, dzięki temu będziemy mogli uzyskać bardzo interesujący efekt w naszej kuchni też łazience. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż mogą być to płytki o wielkości 10 x 20 cm czy też 30 x 60 cm, które można zastosować w różnych pomieszczeniach. Bardzo ciekawym modelem jest seria płytek Moonlight z Paradyża, które możemy zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/MOONLIGHT/6044, możemy wybrać tutaj płytki w odcieniu jasnym lub też płytki ciemniejsze. Dodatkowo możemy je połączyć uzyskując bardzo interesujące wnętrza.

Related Post