Dom

Piękne płytki do kuchni i łazienki

Posted by Redakcja

Poszukując płytek do łazienki czy też kuchni będziemy chcieli wybrać modele, które odpowiadają nam kolorystycznie, będziemy chcieli wybrać odpowiednią wielkość. Warto zwrócić również uwagę na aspekt praktyczny, chcemy aby były to płytki, które można łatwo wyczyścić, które będą odporne na wycieranie czy też zapewniały odpowiednie parametry antypoślizgowe. Podłogę czy też ściany w naszej łazience będziemy często myli, dlatego często wybieramy płytki z gresu szkliwionego, który nie nasiąka, nie wymaga także impregnacji jak niektóre rodzaje gresu czy też innych płytek, jest to materiał odporny na chemikalia.

Eleganckie płytki łazienkowe

Oczywiście możemy znaleźć bardzo ciekawe modele płytek, dobrać je kolorystycznie, obecnie producenci coraz częściej wykorzystują nadruki laserowe, które pozwalają uzyskać ciekawą fakturę płytki. Jeżeli poszukujemy płytek na podłogę, powinniśmy zwrócić uwagę, aby były to płytki, które nie nasiąkają wodą, w tym przypadku będziemy poszukiwali modeli o nasiąkliwości poniżej 3%, dodatkowo muszą być antypoślizgowe, w tym przypadku warto zwrócić uwagę na oznaczenie na pudełku. Antypoślizgowość oznacza się w skali od R9 do R13, gdzie R13 do płytki najmniej śliskie. Dzięki temu podłoga będzie dla nas bezpieczna, pamiętajmy iż czasem w łazience może rozlać się woda czy mydło, co sprawi że podłoga będzie śliska. Oczywiście warto o tym pamiętać wybierając także płytki do przedpokoju czy też do kuchni.

Producenci stawiają obecnie na niecodzienne wzory, mogą być to przykładowo płytki podobne do paneli drewnianych, desek, z pewnością tego rodzaju płytki będą dobrze wyglądały w połączeniu z naturalnym parkietem. Dodatkowo często możemy spotkać także płytki, które podobne są do płyt granitowych czy też płyt marmurowych. Z pewnością płytki w stylu jasnego marmuru doskonale sprawdzą się w łazience, rozjaśniają pomieszczenie, sprawiają iż optycznie będzie wydawało się nieco większe. Z pewnością jest to dobry pomysł ze względu na łatwość połączenia takiej kolorystyki z innymi elementami w naszej łazience, przykładowo łatwo możemy dobrać odpowiednie kolorystycznie umywalkę i wannę. Oczywiście płytki inspirowane marmurem będą nadawały elegancji naszej łazience, z pewnością będzie to dobry pomysł w przypadku kiedy chcemy osiągnąć ciekawy efekt.

Jeżeli poszukujemy płytek wzorowanych na ciemnym kamieniu, z pewnością warto wybrać model Barro z Paradyża, są to bardzo eleganckie płytki o różnych rozmiarach, prostokątne oraz kwadratowe, dzięki czemu łatwo dobierzemy je do naszego pomieszczenia. Ofertę płytek Barro znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BARRO/6521, możemy zakupić płytki z Paradyża w korzystnych cenach.

Related Post