Dom

Jakie płytki warto wybrać do łazienki?

Posted by Redakcja

Kupując płytki należy pamiętać, iż będą znajdowały się na naszych ścianach czy też podłogach przez wiele lat. Dlatego nie warto oszczędzać, powinniśmy wybrać płytki najlepszej klasy, które będą odporne na działanie wody, będą łatwe w zmywaniu, dodatkowo powinny być to także płytki. które będą odporne na ścieranie w przypadku podłogi. Oczywiście producenci opisują wszelkie parametry płytek, dlatego też będziemy mogli sprawdzić, jaki rodzaj gresu jest oferowany.

Odporne płytki na podłogę

W przypadku podłogi wybieramy najczęściej gres szkliwiony, są to płytki bardzo wytrzymałe, o dość dużej grubości dochodzącej do jednego centymetra. W tym przypadku zastosowano wypalanie w wysokiej temperaturze powyżej 1200 stopni C, w skład gresu często wchodzi skaleń, kaolin oraz kwarc, zapewniając odpowiednią wytrzymałość płytki. Oczywiście zwykła płytka, nie wykonana z gresu, mogłaby nasiąkać wodą, dlatego w tym przypadku są one szkliwione, dzięki czemu będą odporne na działanie wody oraz zabrudzenia. Warto zwrócić uwagę, iż niezabezpieczona płytka na której znalazłaby się woda przykładowo z mydłem, mogłaby się łatwo odbarwić.

Warto sprawdzić wymiary płytek, które chcemy ułożyć w naszej łazience, z pewnością najlepiej będzie prezentowała się podłogę czy też ściana w przypadku kiedy będziemy najmniej przycinali płytki, dlatego też możemy wybrać odpowiednią wielkość płytek, które dobrze wypełnią daną powierzchnię. Producenci najczęściej oferują płytki w kilku rozmiarach, mogą być to płytki kwadratowe czy też prostokątne, płytki o wymiarze przykładowo 30 x 60 cm czy też 60 x 60 cm. Obecnie dużą popularnością cieszą się także większe płytki, które doskonale sprawdzą się na różnego rodzaju powierzchniach, mogą być to płytki przykładowo 80 x 80 cm czy też 90 x 90 cm.

Bardzo ciekawe płytki oferuje firma Paradyż, warto zwrócić uwagę na kolekcję Harmony, są to wysokiej jakości płytki, które możemy zakupić w różnych rozmiarach, mogą być to przykładowo płytki 30 x 60 cm, płytki pierwszego gatunku. Możemy wybrać kolor jasny, może być to także gres o nieregularnych kształtach, posiadający różnego rodzaju faktury. Płytki Harmony znajdziemy w sklepie https://e-plytki.eu/pl/c/HARMONY/6377, możemy wybrać różne modele.

Related Post